Sejf hotelowy kontra sejf domowy. Wyjaśniamy różnice. 


Bezpieczeństwo i ochrona naszych prywatnych wartościowych przedmiotów są dla nas niezwykle ważne, zarówno w domu, jak i podczas podróży.

Sejfy hotelowe zwiększają zaufanie Gości, a ich obecność w pokoju hotelowym może zadecydować o tym, czy Gość wybierze Twój hotel, czy zatrzyma się u konkurencji.

Podróże wypoczynkowe i służbowe wiążą się z szeregiem obaw klientów, dlatego Goście hoteli, akademików i innych miejsc noclegowych w coraz większym stopniu oczekują dostępu w pokojach do sejfów chroniących ich prywatne kosztowności i dokumenty. Ochrona mienia jest więc istotną kwestią łagodzącą obawy Gości i zwiększającą ich poczucie bezpieczeństwa.

Chociaż wybór standardowego sejfu zamiast sejfu zaprojektowanego specjalnie do użytku hotelowego może wydawać dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy, w rzeczywistości tak nie jest.

Oba urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, tak, aby służyły temu samemu celowi, a jednak w codziennym użytkowaniu istotnie się od siebie różnią.

Sejf hotelowy przystosowany jest do użytku przez wielu użytkowników, w miejscach, w których użytkownicy stale się zmieniają -jak hotele, pensjonaty, apartamenty na wynajem, akademiki czy szpitale.

Wszędzie tam, gdzie osoby korzystające z sejfu stale się zmieniają i mają potrzebę czowo zabezpieczyć dostęp do prywatnego mienia, kosztowności, biżuterii, gotówki, dokumentów czy elektroniki.

Sejfy hotelowe w porównaniu z sejfami domowymi pomimo iż pełnią tą samą funkcję, posiadają odmienne funkcjonalności ułatwiające korzystanie z nich w specyficznych warunkach przestrzeni hotelowej, których nie znajdziemy w sejfach domowych.

Podstawowa różnica między sejfem hotelowym a domowym leży w konstrukcji i działaniu zamka elektronicznego.

Zarówno domowe jak i hotelowe sejfy elektroniczne wyposażone są w zamki elektroniczne.

Najczęściej otwierane są przy pomocy kodów, natomiast klucze mechaniczne służą tylko do ewentualnych sytuacji awaryjnych.

Zamek zainstalowany w sejfie hotelowym umożliwia każdemu kolejnemu użytkownikowi ustawienie w prosty sposób własnego, spersonalizowanego kodu zabezpieczającego dostęp do sejfu i ukrytych w nim prywatnych kosztowności.

Przy pierwszym użyciu sejfu Goście wprowadzają dowolną, wybraną przez siebie kombinację cyfr, aby zamknąć drzwi sejfu. Ten sam kod służy następnie aby ponownie sejf otworzyć. Kiedy Gość wymeldowuje się z hotelu, jego kod jest resetowany.

Kolejni Goście, którzy będą z niego korzystać, muszą również wybrać osobisty kod dostępu, którym zabezpieczą dostęp do sejfu. Następny Gość zabezpiecza dostęp do sejfu własnym niepowtarzalnym kodem w identyczny sposób i tak dalej.

Elektroniczne zamki na kod w sejfach hotelowych są fantastycznym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba ich ręcznie resetować. Gość opuszczając pokój pozostawia sejf otwarty, a kolejna osoba która ma potrzebę skorzystania z niego, zamyka go swoim, nowym kodem.

Dla porównania w przypadku sejfów domowych kod do otwarcia programuje się na stałe przy pierwszym uruchomieniu urządzenia, a jego zmiana wymiana ponownej konfiguracji ustawień sejfu. Kłopotliwym byłoby ręcznie resetować sejf po każdym Gościu.

To jest podstawowa różnica między sejfem domowym a rozwiązaniami dedykowanymi dla branży HoReCa, ale nie jedyna.

W przypadku elektronicznych sejfów hotelowych personel hotelu w sytuacjach awaryjnych ma możliwość obejść zabezpieczenie Gościa i otworzyć zablokowany sejfu.

Sejfy hotelowe posiadają unikalną możliwość ustanowienia kodu awaryjnego tzw. master, aby personel hotelu w sytuacji awaryjnej mógł otworzyć sejf. W zależności od rodzaju sejfu hotelowego można go awaryjnie otworzyć za pomocą kodu głównego, pastylki lub klucza, który przechowywany jest u kierownictwa hotelu.

Jeśli Gość przez nieuwagę zapomni swojego osobistego kodu dostępu, którym zabezpieczył sejf, albo pozostawi sejf zamknięty po wymeldowaniu z hotelu, obsługa może dostać się do sejfu właśnie przy użyciu takiego kodu lub pastylki master.

Sejfy domowe takiej funkcjonalności nie posiadają.

Podsumowując, sejfy hotelowe i domowe różnią się wieloma czynnikami.

Sejfy hotelowe są przystosowane do potrzeb Gości hotelowych, podczas gdy sejfy domowe są dostosowane do indywidualnych potrzeb właściciela. Oba rodzaje sejfów mają swoje unikalne cechy, które odpowiadają ich zastosowaniu. W obu przypadkach natomiast sejf stanowi ważny element w ochronie cennych przedmiotów, zapewniając spokój i bezpieczeństwo.
Wybór sejfu nie musi być być zniechęcającym zadaniem, mimo, że liczba opcji może być przytłaczająca Ważne żeby przy wyborze być świadomym, że nie wszystkie rozwiązania sprawdzą się w środowisku hotelowym, a zakup wysokiej jakości sejfu hotelowego może wiele zmienić.
Polecamy
Sejf hotelowy Be-Tech Guard
Sejfy hotelowe Be-Tech Guard to jakość i design na miarę najbardziej wymagających hoteli!Specyfikacja:Pojemność sejfu: 27,8L (mieści laptopa 15,6’’)Wymiary zewnętrzne: H 220, W 430, D 380 Wymiary wewnętrzne: H 217, W 427, D 300 Waga: 12,7 kg Podświetlana klawiatura oraz wyświetlacz LED ułatwiają użytkownikowi korzystanie z sejfuZasilanie bateryjne (4 x AA)Zewnętrzne zasilanie awaryjne 9V w przypadku awarii bateriiMożliwość awaryjnego otwarcia kluczem mechanicznym Dywan wewnętrznyRewolucyjny system zamykania z podwójnym mechanizmem ryglującymZintegrowane zawiasy śrubowe z litej stali dla maksymalnego bezpieczeństwa i trwałościBe-Tech to gwarancja jakości i bezpieczeństwa!

527,67 zł*