Targi 4 Design Days w Katowicach


W minionym tygodniu braliśmy udział w targach 4 Design Days w Katowicach. Na targach byliśmy z naszą marką filzBee - producenta systemów akustycznych z filcu PET. 


Przygotowaliśmy stoisko w taki sposób, aby cała ekspozycja była produktem i pokazywała, że możliwości naszego filcu PET są ogromne.
 
Zrezygnowaliśmy ze standardowych półek i regałów na rzecz zrobionych przez siebie półek na produkty, które były częścią wykonanej ścianki. Zależało nam na tym, aby projektanci dzięki naszej ekspozycji zobaczyli, że mogą "zaszaleć" w swoich projektach, a my je dla nich wykonamy.

Jako producent lubimy tworzyć nowe, niestandardowe rozwiązania, które, dzięki zastosowanemu materiałowi są designerskie, unikalne i jednocześnie mają duże właściwości akustyczne.  

Dużym zaskoczeniem dla odwiedzających był nie tylko design, ale również komfort akustyczny, który mimo tego, że znajdowaliśmy się w ogromnej hali, u nas na stoisku był bardzo odczuwalny. 

Bardzo cieszymy się z tak entuzjastycznego przyjęcia produktów, które na co dzień tworzymy, cieszymy się z poznania tak wielu wspaniałych i kreatywnych osób i już omawiamy wspólne projekty!

Dlaczego filc PET?


Filc PET to trwały materiał, który doskonałe właściwości pochłaniania dźwięku. Porowata struktura zapewnia skuteczne pochłanianie dźwięków o średniej i wysokiej częstotliwości pomimo niewielkiej grubości produktu, co jest istotne podczas pracy w biurze.

Dodatkowo, filc PET jest miękki i lekki, a jednocześnie mocny i wytrzymały. Posiada również wymagany stopień odporności ogniowej i spełnia obowiązujące wymagania bezpieczeństwa pożarowego. Dzięki swojej strukturze filc PET można łatwo czyścić i dezynfekować.


filzBee- nasze dążenie do zrównoważonego rozwoju 

W abiline_ wierzymy, że nowoczesny biznes prowadzony jest w sposób odpowiedzialny, mając na uwadze wyzwania świata, w którym żyjemy dziś i przyszłość. To nasze zobowiązanie do projektowania i wytwarzania produktów, które wytrzymują próbę czasu zarówno pod względem trwałości, jak i estetyki. Dokonywanie mądrych wyborów materiałów to kolejny kluczowy aspekt projektowania produktu bardziej przyjaznego dla środowiska.

Produkty akustyczne wykonane z filcu PET są jednym z przykładów naszych wysiłków, aby abiline_ stało się bardziej zrównoważoną firmą. Produkty te są częścią gospodarki o obiegu zamkniętym: zachęcają do odpowiedzialnego korzystania z zasobów i redukcji odpadów, ponieważ są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i możliwy jest ich recykling wtórny. Nasze produkty w dotyku podobne są podobne do wełny, ale filc PET wykonany jest z plastiku i wykorzystuje ponad 50% plastiku pochodzącego z recyklingu.